Media o nas
—
Rynek nieruchomości w dobie koronawirusa, przyśpiesza realizacje. HRE Investments stawia na prefabrykację?
Po raz pierwszy w życiu znaleźliśmy się w sytuacji, gdzie odpoczynek, nauka, zabawa a nawet praca, zostały przeniesione do własnych „czterech ścian”.
Nowe mieszkanie w erze koronawirusa, może z elementów prefabrykowanych?
To sytuacja bez precedensu - rządy na całym świecie zachęcają swoich obywateli, a nawet nakazują im pozostanie w domach. Starając się to przyjąć i stosować, po raz pierwszy w życiu, ludzkość znalazła się w sytuacji, gdzie - odpoczynek, nauka, zabawa a nawet praca, zostały przeniesione do własnych „czterech ścian”.
To początek końca budownictwa tradycyjnego. Podobnie było po II wojnie światowej
Cegły i bloczki komórkowe to najpopularniejsze materiały budowlane, ale ich kres może właśnie nadchodzić. Zmiany może przyśpieszyć epidemia koronawirusa
Budowa mieszkań może kosztować o 20 procent mniej?
O wykorzystaniu technologii prefabrykacji w budownictwie mieszkaniowym - mówi Michał Sapota - Prezes HRE Investments.
Prefabrykacja to szansa dla budownictwa w Polsce?
Wyprzedzający konkurencję inwestorzy stawiają na prefabrykację, bo uważają, że to rozwiązanie, które gwarantuje docelowemu odbiorcy obniżenie kosztów eksploatacji obiektu, a na etapie budowy umożliwia maksymalne skrócenie całego procesu, niemożliwe do osiągnięcia w budownictwie tradycyjnym.
Apartamenty Barona – nowe mieszkania w Opolu
Apartamenty Barona to 7 trzykondygnacyjnych budynków otoczonych zielenią harmonijnie wpisze się w architekturę niskiej zabudowy okolicy ul. Barona. Dobre skomunikowanie dzielnicy z centrum miasta oraz fakt, że wkrótce do dróg już istniejących dołączą nowe, w tym 4KDL, to dodatkowe atuty lokalizacji inwestycji.
Stawiamy na nowoczesność
Jordanki w Toruniu były pewnym wyzwaniem. Aby zrealizować wizję architekta i projektantów, firma Baumat musiała połączyć cegłę i skałę wulkaniczną z betonem.
Elementy Pikado firmy Baumat dla Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu
W Toruniu na terenie Jordanek powstaje wielofunkcyjna sala widowiskowa. Ogłoszony
w 2013 r. konkurs architektoniczny wygrała pracownia projektowa architekta z Wysp Kanaryjskich – Fernando Menisa. W marcu 2015 r. pomysł zdobył pierwszą nagrodę w kategorii „Projekt dla przyszłości” podczas trwającego w Barcelonie Światowego Festiwalu Architektury.
Betony z eksponowanymi powierzchniami
W ostatnich latach w architekturze można zaobserwować powrót do surowych betonowych powierzchni. Obecnie stosowane technologie pozwalają na uzyskanie rozwiązań o zróżnicowanym wyglądzie i parametrach technicznych.
Domy pasywne i energooszczędne firmy Baumat
Decyzja o budowie własnego domu jest jedną z najważniejszych w twoim życiu. Koszt zakupu domu to początek wydatków związanych z nowa inwestycją. Dlatego tak ważne są też koszty eksploatacji i utrzymania domu.
Realizacja budynku w Malmö w systemie prefabrykacji przy współudziale firmy Baumat
Firma Baumat od wielu lat specjalizuje się w budowie i projektowaniu prefabrykowanych budynków, jedno- i wielorodzinnych. Podstawą nowoczesnej prefabrykacji są elementy ścienne jedno-, dwu- lub trójwarstwowe...
Dom jednorodzinny z prefabrykatów betonowych.Sprawdź, jak się mieszka w budynku prefabrykowanym.
Domy z prefabrykatów betonowych kojarzą się głównie z blokami. To błąd. Takie prefabrykowane budynki jednorodzinne są najszybsze w budowie i bardzo solidne....
Ocena prefabrykatów elewacyjnych z betonu architektonicznego
W normach europejskich nie ma przepisów dotyczących betonów architektonicznych. Przytaczane są najczęściej przepisy niemieckie...
Jak z klocków lego
Żyjemy coraz szybciej. I tak samo chcemy budować domy. Umożliwiają to prefabrykaty. Na przykładzie trzech firm działających w Polsce prezentujemy ciekawe technologie.
Surowo wskazane
Nie upiększać! Doceniać szlachetność materiałów!
Magdalena i Mariusz, konserwatorzy
zabytków, takich zasad przestrzegają nie tylko
w pracy. Prosty i autentyczny jest także ich dom.
Tu nic niczego nie udaje....
Dom w Toruniu
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego narzucił formę domu ze skośnym dachem. Architekci podporządkowali mu się upraszczając bryłę i nawiązując do dziecięcego rysunku – kilka kresek i trójkątny dach z kominem
Piszą o nas
—
